Ból jajników po dniach płodnych

Czy cierpisz na ból jajników po dniach płodnych? Starasz się o poczęcie i nie możesz? A może po prostu zastanawiasz się, czy owulacja ma miejsce, czy nie? W tym artykule poznasz oznaki i objawy owulacji.

Owulacja to okres, w którym żeńskie jajo staje się gotowe do zapłodnienia przez męski plemnik. Podczas owulacji pęka pęcherzyk i uwalniane jest dojrzałe jajo. Uwolnione jajo jest przenoszone do macicy przez wyściółkę macicy. Potrzeba około 36 godzin, aby jajo dotarło do macicy.

Pęcherzyk jest odpowiedzialny za wytworzenie dojrzałego jaja. Jak tylko pęcherzyk wytworzy dojrzałe jajo, nazywa się to owulacją. Owulacja następuje, gdy pęcherzyk pęka i jajo zostaje uwolnione. Owulacja jest również znana jako okres płodny.

Podczas owulacji, wyściółka macicy rośnie i zaczyna tworzyć worek wokół jaja. Ten worek nazywany jest kosmówką. Jest to bardzo gruba i twarda ściana, która chroni jajo przed uszkodzeniem.

Objawy owulacji:

Objawy owulacji można zidentyfikować poprzez obserwację objawów cyklu miesiączkowego. Cykl miesiączkowy to 28-dniowy okres, który rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki, a kończy wraz z rozpoczęciem kolejnego cyklu miesiączkowego. Podczas cyklu miesiączkowego kobiety doświadczają następujących objawów.

Ból w podbrzuszu

Ból w jajnikach

Nieregularność w cyklu miesiączkowym

Krwawienie między miesiączkami

Nieregularność miesiączki

Zawroty głowy

Ból głowy

Bolesność

Ból pleców

Bóle głowy

Nagłe osłabienie

Słabość

Niepewność

Zmęczenie

Nudności

Skurcze

Uczucie pieczenia

Tkliwość piersi

Dyskomfort w jajnikach

Zaparcie

Wymioty

Uczucie ciężkości w żołądku

Zmiany w nawykach żywieniowych

Należy pamiętać, że niektóre z tych objawów mogą być odczuwane tylko przez kilka dni, a inne przez kilka tygodni.

Jak poznać, czy masz owulację:

Jeśli szukasz, aby wiedzieć, czy jesteś owulacji następnie trzeba spojrzeć na objawy. Jeśli doświadczasz któregoś z tych objawów, to masz owulację.

Jeśli nie doświadczasz żadnego z tych objawów, wtedy nie masz owulacji.

Wnioski:

Jeśli cierpisz z powodu bólu jajników po dniach płodnych to musisz udać się do ginekologa. Ginekolodzy mogą zdiagnozować problem i dać ci odpowiednie leczenie.