Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34

Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34
Naturalny sposób na pozbycie się zaskórników - HealthyBlog.pl

Naturalny sposób na pozbycie się zaskórników

Zaskórniki to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się kobiety. Występują one głównie na policzkach, czole i brodzie. Te ciemne plamy pojawiają się, gdy dochodzi do zwiększenia produkcji sebum.

Problem ten jest spowodowany nagromadzeniem się sebum w mieszkach włosowych. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zaskórników jest zastosowanie domowych sposobów.

Oliwa z oliwek i cytryna

Cytryna i oliwa z oliwek mogą pomóc w oczyszczeniu skóry. Wymieszaj równe ilości cytryny i oliwy z oliwek i nałóż na dotknięty obszar. Pozostaw na 30 minut i zmyj. To remedium pomoże Ci pozbyć się zaskórników.

Aloe Vera

Nałóż żel z aloesu na dotknięty obszar na 10 minut i zmyj go. Aloes jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych domowych sposobów na pozbycie się zaskórników.

Ogórek

Wymieszaj sok z ogórka z wodą różaną i nałóż go na dotknięty obszar. Pomoże Ci to pozbyć się zaskórników w krótkim czasie.

Ocet z cydru jabłkowego

Ocet z cydru jabłkowego jest skutecznym domowym środkiem na pozbycie się zaskórników. W misce dodaj ocet jabłkowy i dobrze wymieszaj. Nałóż go na dotknięty obszar i pozostaw na pół godziny, a następnie zmyj.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest również skutecznym domowym sposobem na pozbycie się zaskórników. W misce, dodać 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego i dobrze wymieszać. Nałóż go na dotknięty obszar i pozostaw na 30 minut. Spłucz go i zastosuj ponownie.

Wnioski:

Zaskórniki są bardzo powszechne i większość kobiet dostaje je raz na jakiś czas. Możesz użyć wyżej wymienionych naturalnych środków, aby pozbyć się zaskórników.