6 Aceton Usuwanie Porady, które działają

Wszyscy jesteśmy świadomi acetonu, ponieważ jest to najlepszy sposób na oczyszczenie paznokci, ale czy wiesz, że jest to substancja szkodliwa również dla Twojej skóry. Aceton jest używany jako zmywacz do paznokci, ale jest bardzo niebezpieczny dla Twojej skóry.

Aceton jest niezwykle toksyczną substancją, ale większość z nas nie przejmuje się tym, ponieważ jest to bardzo silny rozpuszczalnik. Dlatego używamy go w różnych produktach domowych, takich jak zmywacze do paznokci. Aceton jest wysoce łatwopalny i jest bardzo żrący dla Twojej skóry.

Jeśli chcesz usunąć aceton z paznokci, to zastosuj się do poniższych wskazówek.

Nie pocieraj

Jak wszyscy wiemy, pocieranie jest najlepszym sposobem na usunięcie lakieru do paznokci, ale nie jest to samo dla acetonu. Kiedy pocierasz swoje paznokcie, aceton rozprzestrzeni się w całym paznokciu. Tak więc, jeśli masz skórki i lakier, nie pocieraj, bo to je uszkodzi.

Moczyć w ciepłej wodzie

Jest to najlepsza metoda na usunięcie lakieru do paznokci. Jeśli masz pilnik do paznokci i ręcznik, a następnie moczyć ręce w ciepłej wodzie. Ponieważ aceton będzie parować w kontakcie z wodą, zostanie rozpuszczony, a paznokcie staną się miękkie.

Wymieszaj ocet i sok z cytryny

Weź wacik i wymieszaj jedną filiżankę wody i 2 łyżki stołowe octu. W ten sposób powstanie mieszanka, która usunie lakier z paznokci.

Użyj zmywacza do paznokci

Jest to jedna z najlepszych metod usuwania acetonu z paznokci, ale nie jest to właściwy sposób na usunięcie go ze skóry.

Wnioski:

Tak więc, to były najlepsze 6 wskazówek dotyczących usuwania acetonu. Jeśli nadal zastanawiasz się, jak pozbyć się acetonu z paznokci, to postępuj zgodnie z powyższymi krokami.