4 korzyści z karmienia dziecka piersią

Być może czytałaś o korzyściach płynących z karmienia piersią i o tym, że jest ono dobre zarówno dla Twojego dziecka, jak i dla Ciebie.

Ale pytanie brzmi, jakie są korzyści, które można uzyskać z tego?

1. Lepszy sen

Karmienie piersią to naturalny sposób na odżywianie dziecka. Kiedy karmisz swoje dziecko piersią, otrzymasz energię, której potrzebuje Twoje dziecko. Pomoże to Twojemu dziecku rozwijać się w lepszy sposób.

2. Chroni przed alergiami

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się rodzice, jest alergia. Dzieci karmione piersią nie cierpią na alergie i astmę. Mleko matki pomaga rozwinąć silny układ odpornościowy u dzieci.

3. Poprawia trawienie

Karmienie piersią jest korzystne dla trawienia, ponieważ będzie stymulować produkcję soków trawiennych w żołądku. W rezultacie, będziesz w stanie lepiej strawić jedzenie.

4. Pomaga regulować temperaturę ciała

Karmienie piersią to naturalny sposób na ogrzanie ciała dziecka. W rezultacie pomoże utrzymać temperaturę ciała na normalnym poziomie.

Wnioski:

Wszyscy wiemy, że karmienie piersią jest naturalnym i zdrowym sposobem karmienia dziecka. Istnieje wiele korzyści, które uzyskasz dzięki karmieniu piersią. Ale pytanie brzmi: ile powinnaś karmić swoje dziecko? Tutaj możesz uzyskać odpowiedź na to pytanie.