Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34

Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34
Kwas foliowy dawkowanie i jak go wziąć - HealthyBlog.pl

Kwas foliowy dawkowanie i jak go wziąć

Jestem pewien, że być może słyszeliście wiele razy o korzyściach płynących z kwasu foliowego, ale nie macie pojęcia, ile tak naprawdę robi dla was. Tak więc, w tym poście, mam zamiar powiedzieć o dawce kwasu foliowego, a także jak go wziąć.

Znaczenie kwasu foliowego

Kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników odżywczych dla kobiet i pomaga w zapobieganiu wadom wrodzonym, takim jak wady cewy nerwowej i rozszczep kręgosłupa. Ponadto, kwas foliowy pomaga również w utrzymaniu zdrowej ciąży.

Kobiety, które są w wieku rozrodczym potrzebują kwasu foliowego, ponieważ jest on odpowiedzialny za produkcję nowych komórek, a także pomaga zapobiegać niektórym chorobom.

Tak więc, jeśli jesteś w ciąży i planujesz zajść w ciążę w najbliższym czasie, to zaleca się przyjmowanie kwasu foliowego przed poczęciem. Można go również przyjmować przed zajściem w ciążę. Dawka kwasu foliowego, której będziesz potrzebować, zależy od Twojego wieku, wagi i historii medycznej.

Jak przyjmować kwas foliowy?

Jeśli chcesz wiedzieć jak przyjmować kwas foliowy, to pozwól, że powiem Ci, że jest to bardzo proste i możesz to robić codziennie.

Weź tabletkę 100mcg, dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Dawkowanie kwasu foliowego jest różne dla różnych grup wiekowych.

Jeśli jesteś w ciąży, to zaleca się przyjmowanie dziennej dawki 400 mcg kwasu foliowego.

Jeśli starasz się o poczęcie, wtedy należy przyjmować dzienną dawkę 600 mcg kwasu foliowego.

Jeśli masz dziecko, wtedy trzeba będzie przyjmować dzienną dawkę 800 mcg kwasu foliowego.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i masz pojęcie o dawkowaniu kwasu foliowego. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące dawkowania kwasu foliowego to skomentuj poniżej.