Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34

Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34
Jak długo trwa poród od pierwszych skurczów? - HealthyBlog.pl

Jak długo trwa poród od pierwszych skurczów?

To, jak długo trwa poród od pierwszych skurczów, zależy od wielkości dziecka i położenia macicy. Średni czas trwania porodu wynosi od 12 do 18 godzin. Jednak u kobiet, które urodziły bliźnięta, poród może trwać ponad 24 godziny.

Pierwsza faza porodu rozpoczyna się, gdy szyjka macicy jest w pełni rozwarta. Dzieli się on na trzy etapy – pierwszy, drugi i trzeci. Pierwszy etap porodu trwa od 6 do 9 godzin, a drugi od 9 do 12 godzin. Trzeci etap jest najważniejszy, ponieważ jest to końcowa faza porodu.

Jeśli rozmiar dziecka jest mniejszy niż 5 funtów, to czas trwania pierwszego etapu będzie wynosił od 6 do 7 godzin. Jeśli rozmiar dziecka wynosi od 5 do 9 funtów, wtedy pierwszy etap porodu będzie trwał od 7 do 8 godzin. Jeśli waga dziecka jest większa niż 9 funtów, pierwszy etap porodu trwa od 8 do 9 godzin.

Podczas drugiego etapu porodu dziecko przemieszcza się z macicy do kanału rodnego. W tym czasie główka dziecka przechodzi przez szyjkę macicy. Drugi etap porodu trwa zazwyczaj od 12 do 14 godzin. W przypadku, gdy waga dziecka jest mniejsza niż 5 funtów, drugi etap porodu trwa od 12 do 13 godzin.

Trzeci etap porodu jest najważniejszą fazą porodu. Podczas tego etapu dziecko wyjdzie z kanału rodnego, a także zostanie dostarczone łożysko. Trwa on zazwyczaj od 1 do 2 godzin.

Wnioski:

Chcesz wiedzieć, jak długo trwa poród od pierwszych skurczów? Odpowiedziałam na to pytanie w bardzo prosty sposób. Teraz możesz łatwo oszacować czas trwania Twojego porodu.