Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34

Warning: Trying to access array offset on false in /home/platne/serwer100586/public_html/healthyblog.pl/wp-content/plugins/pixabay-images/pixabay-images.php on line 34
Miażdżyca to choroba, która powoduje stwardnienie tętnic, przez co przepływ krwi jest mniej płynny. - HealthyBlog.pl

Miażdżyca to choroba, która powoduje stwardnienie tętnic, przez co przepływ krwi jest mniej płynny.

Miażdżyca to stan zapalny ściany tętnicy spowodowany odkładaniem się płytki nazębnej. Główną przyczyną choroby jest wysoki poziom cholesterolu LDL, a choroba może dotyczyć każdej części ciała. Choroba ta jest powszechna wśród osób z cukrzycą, wysokim ciśnieniem krwi, otyłością i paleniem.

Objawy:

Jeśli cierpisz na tę chorobę, możesz zauważyć:

-Ból lub dyskomfort w nogach.

-uczucie mrowienia w nogach

-Zwężone naczynia krwionośne w nogach

Jak leczyć miażdżycę kończyn dolnych?

Zmiana stylu życia:

Bardzo ważne jest, aby prowadzić zdrowy styl życia. Należy więc przyjąć pewne zmiany w stylu życia, które sprawią, że pozostaniesz zdrowy i sprawny.

1. Obniż swoje spożycie soli.

Sól jest jedną z głównych przyczyn chorób układu krążenia i wysokiego ciśnienia krwi. Bardzo zalecane jest stosowanie diety o niskiej zawartości soli i trzymanie się z dala od przetworzonej żywności.

2. Unikaj palenia

Palenie jest główną przyczyną miażdżycy i zawałów serca. Dlatego, jeśli jesteś palaczem, musisz to teraz rzucić.

3. Ćwicz

Ćwiczenia pomogą Ci utrzymać ciało w dobrej kondycji i sprawią, że będziesz się trzymał z dala od miażdżycy.

4. Kontroluj poziom cukru we krwi

Jeśli masz cukrzycę, musisz kontrolować poziom cukru.

5. Utrata wagi

Utrata wagi pomoże Ci zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Leki:

Miażdżyca jest chorobą przewlekłą, której nie można całkowicie wyleczyć. Możesz jednak przyjmować leki, które pomogą Ci w leczeniu objawów tej choroby.

Wnioski:

Miażdżyca jest chorobą, która może prowadzić do zawałów serca i udarów mózgu. Tak więc, ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie i przyjąć zdrowy styl życia. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Dzielę się również niektórymi z najlepszych wskazówek dotyczących zapobiegania miażdżycy.