Zdrowa seksualność po cesarskim cięciu

Dla większości kobiet urodzenie dziecka jest uważane za radosny moment. Niektóre kobiety są błogosławione, aby urodzić bez żadnych komplikacji, ale niektóre z nich nie są. Jeśli jesteś tym, który jest w obliczu komplikacji po porodzie, to nie jesteś sam.

Istnieje wiele kobiet, które cierpią z powodu problemów seksualnych po porodzie. Głównym problemem, z którym borykają się kobiety jest brak zainteresowania seksem. Ale nie jest konieczne, że nie można mieć stosunków seksualnych po cesarskim cięciu. Istnieje kilka metod na poprawę życia seksualnego kobiet, które przeszły cesarskie cięcie.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest fakt, że nie można uprawiać seksu przez kilka miesięcy. Głównym powodem tego jest ból spowodowany w twoim ciele. Aby uniknąć tego bólu, należy wykonywać ćwiczenia po porodzie.

Drugą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest fakt, że nie możesz uprawiać seksu, gdy masz okres. Kiedy masz okres, hormony są wysokie i to wpłynie na twoje libido.

Po urodzeniu dziecka poziom hormonów spadnie. Dlatego też w ciągu pierwszych 6 tygodni nie jest możliwe uprawianie seksu. W przypadku porodu waginalnego, uprawianie seksu jest niemożliwe przez miesiąc.

Po sześciu tygodniach, jeśli nie masz żadnych problemów seksualnych, możesz zacząć uprawiać seks. Jeśli jednak masz jakieś problemy seksualne, musisz skonsultować się z lekarzem i on powie ci, czy jest to bezpieczne dla ciebie, aby uprawiać seks, czy nie.

Jeśli lekarz powie, że jest to bezpieczne dla Ciebie do uprawiania seksu, a następnie można uprawiać seks. Wskazane jest również, abyś porozmawiała ze swoim partnerem o swojej chorobie i o tym, jak na nią zareaguje.

Kolejną rzeczą, o której musisz pamiętać jest fakt, że nie możesz uprawiać seksu przez kilka dni. Jest to spowodowane tym, że po cesarskim cięciu pochwa sama się goi. Całkowite zagojenie się pochwy trwa około 4 do 6 tygodni.

Jeśli obawia się Pani, że pochwa nie zagoi się całkowicie, to przez najbliższe 2 tygodnie może Pani używać tamponu lub podpaski.

Wskazane jest również, abyś zrobiła sobie przerwę od aktywności seksualnej. Możesz uprawiać seks raz w tygodniu, a jeśli nie masz ochoty, to możesz go pominąć.

Po szóstym tygodniu możesz zacząć uprawiać seks. W tej fazie nie będziesz miała żadnych problemów.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o “Zdrowej seksualności po C-Sekcji”. Jestem pewna, że ten artykuł będzie dla ciebie pomocny w utrzymaniu zdrowego życia seksualnego.