Zdrowa menopauza – Porady na lepszą menopauzę

Menopauza to okres, w którym kobieta przestaje mieć miesiączkę na 12 kolejnych miesięcy. Menopauza może wystąpić, gdy kobieta jest w wieku 40 i 50 lat. Niektóre kobiety cierpią na wczesną menopauzę, podczas gdy inne mogą przejść przez późną menopauzę. Objawy menopauzy obejmują uderzenia gorąca, suchość pochwy, bezsenność, wahania nastroju, depresję, przyrost wagi, utratę pamięci i choroby serca.

Istnieją różne rodzaje menopauzy, które obejmują naturalne, przedwczesne i indukowane menopauzy. Jeśli chcesz pozbyć się menopauzy, to musisz najpierw zrozumieć, czym jest menopauza.

Co to jest menopauza?

Menopauza to termin używany do opisania końca cyklu reprodukcyjnego kobiety, jest to koniec cyklu menstruacyjnego i nie jest to choroba.

Menopauza zazwyczaj występuje po osiągnięciu przez kobietę wieku 45 lat i jest definiowana jako ustanie cyklu menstruacyjnego przez 12 ciągłych miesięcy. Istnieje wiele przyczyn menopauzy, które obejmują starzenie się, genetykę, warunki medyczne, złą dietę, zaburzenia hormonalne, stres i niezdrowy styl życia.

Pierwsza faza menopauzy jest znana jako peri-menopauza i jest to okres przejściowy. Objawy menopauzy różnią się od osoby do osoby i zależy to od rodzaju menopauzy, którą masz.

Rodzaje menopauzy:

Dwa główne typy menopauzy to naturalna i indukowana.

Menopauza naturalna:

Jest to normalny etap życia dla większości kobiet, które przechodzą menopauzę w sposób naturalny.

Indukowana Menopauza:

Jest to drugi rodzaj menopauzy i jest również nazywany jako menopauza sztuczna. Ta menopauza jest spowodowana przez pewne czynniki, takie jak operacje, chemioterapia, radioterapia, histerektomia i inne choroby.

Przedwczesna menopauza:

W tym przypadku, menopauza wystąpiła przed 40 rokiem życia i jest znana jako przedwczesna menopauza.

Przyczyny menopauzy:

Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do menopauzy, do których należą: genetyka, niezdrowy styl życia, dieta i czynniki środowiskowe.

Genetyka:

Geny mogą również prowadzić do menopauzy.

Niezdrowy styl życia:

Niezdrowy styl życia może również prowadzić do menopauzy.

Dieta:

Zła dieta może prowadzić do menopauzy.

Stres:

Stres może również prowadzić do menopauzy.

Hormonalna nierównowaga:

Brak równowagi hormonalnej może również prowadzić do menopauzy.

Wnioski:

Jak widać, istnieje wiele przyczyn, które mogą prowadzić do menopauzy, ale istnieje również kilka środków zaradczych na nią. Tak więc, lepiej jest znać przyczyny menopauzy i najlepsze sposoby jej leczenia.