Jak działa magnez?

Co to jest magnez?

Magnez jest jednym z najważniejszych minerałów dla Twojego organizmu. Pomaga on na wiele sposobów. Pomaga w utrzymaniu układu nerwowego, ciśnienia krwi, kości, mięśni, serca i wielu innych części ciała.

Główną funkcją magnezu jest utrzymanie prawidłowej pracy nerwów i mięśni. Odgrywa on ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu.

Magnez jest również znany jako minerał, który relaksuje ciało. Działa jako środek antystresowy, antydepresyjny, przeciwzapalny, przeciwskurczowy, rozluźniający mięśnie i przeciwbólowy.

Jakie są źródła magnezu?

Większość z nas ma niedobór magnezu. Musimy go pozyskać z pokarmów, które spożywamy. Top żywności, które zawierają magnez są rośliny strączkowe, orzechy, nasiona, ziarna, owoce i warzywa.

Magnez znajduje się w ciemnych zielonych warzywach liściastych, orzechach, nasionach, mięsie, rybach i pełnych ziarnach.

Magnez jest minerałem, który występuje obficie w przyrodzie. Jest składnikiem chlorofilu, który jest jednym z głównych składników roślin.

Magnez jest wykorzystywany w syntezie wielu enzymów, hormonów i neuroprzekaźników. Bierze również udział w produkcji ATP.

Jak to działa?

Proces wchłaniania magnezu rozpoczyna się, gdy jedzenie jest trawione i mieszane z kwasami żołądkowymi. Następnie jest on wchłaniany w jelicie cienkim i przenoszony przez układ limfatyczny do wątroby.

Tam magnez zostaje przekształcony w żółć i wysłany z powrotem do żołądka. Jest to pierwszy etap wydalania.

Kolejnym etapem jest przeniesienie magnezu z wątroby do krwiobiegu.

Organizm musi go szybko wchłonąć i dostarczyć do mózgu. W mózgu magnez odgrywa ważną rolę w przekazywaniu nerwów.

Dlaczego jest tak ważny?

Niedobór magnezu powoduje wiele problemów zdrowotnych. Niedobór magnezu może prowadzić do migren, zmęczenia, bezsenności, stresu, niepokoju, depresji i słabej pamięci.

Wnioski:

Magnez jest jednym z najbardziej niezbędnych minerałów, które są potrzebne naszemu organizmowi. Pełni on istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Pomaga w produkcji ATP, który jest energią, która utrzymuje nasze ciało w ruchu. Pomaga również w regulacji naszego ciśnienia krwi.

Jest również wykorzystywany w tworzeniu mięśni, kości i zębów. Jest również używany w syntezie wielu enzymów i hormonów.

Dlatego bardzo ważne jest, aby nasz organizm miał zdrową podaż magnezu.

Jeśli chcesz uzyskać korzyści z magnezu to musisz dodać go do swojej diety. Możesz znaleźć pokarmy bogate w magnez, takie jak rośliny strączkowe, orzechy, nasiona, pełne ziarna i ciemne zielenie liściaste.