6 prostych wskazówek, jak poprawić higienę jamy ustnej dziecka

Pierwsze słowa, które słyszymy od naszych rodziców to: “Jesteś dobrym chłopcem/dziewczynką”, “Jesteś słodkim dzieckiem”, “Jesteś najmądrzejszy”, “Masz wielkie serce”. I jest jeszcze wiele innych miłych rzeczy, które słyszymy od naszych rodziców. Wszystkie te pozytywne wypowiedzi naszych rodziców wynikają z naszej czystej i higienicznej higieny jamy ustnej.

Dzieci są naprawdę małe i delikatne, a ich usta to najbardziej wrażliwa część ciała. Ich usta to idealne miejsce dla zarazków, które mogą się rozwijać i rozprzestrzeniać. W miarę jak dziecko rośnie, rosną też jego zęby. Muszą one myć i czyścić zęby przed jedzeniem i po jedzeniu.

Jednak nie wszystkie dzieci są takie same. Niektóre dzieci są bardziej zainteresowane myciem zębów niż inne. W tym artykule podam Ci kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci poprawić higienę jamy ustnej Twojego dziecka.

Regularnie szczotkuj zęby

Mycie zębów to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić dla higieny jamy ustnej swojego dziecka. Dzieci muszą myć zęby od 2 do 3 razy dziennie. Mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie pomoże zapobiec ubytkom i próchnicy.

Jeśli Twoje dziecko odmawia mycia zębów, to nie zmuszaj go do tego. Możesz kupić dla nich specjalną szczoteczkę do zębów. Możesz również spróbować dać im pastę do zębów i pozwolić im jej używać.

Postaraj się, aby dziecko myło zęby przez co najmniej dwie minuty. Gdy dziecko szczotkuje zęby dłużej niż dwie minuty, wtedy jest to oznaka zdrowego nawyku.

Używaj pasty do zębów z fluorem

Pasta do zębów jest najlepszym rozwiązaniem zapobiegającym ubytkom i jest dostępna w różnych rodzajach. Jednym z najczęstszych typów jest pasta do zębów z fluorem. Fluor jest substancją, która pomaga zapobiegać próchnicy zębów.

Jeśli nie wiesz, co oznacza fluor, to jest to naturalnie występujący pierwiastek, który znajduje się w wodzie, glebie i skałach. Fluor jest głównym składnikiem pasty do zębów.

Wnioski:

Wszyscy wiemy, że dzieci są delikatne i nie mogą znieść dźwięku szczoteczki do zębów. Możesz więc kupić dla nich specjalną szczoteczkę dla dzieci i upewnić się, że szczotkujesz zęby dziecka przez co najmniej 2 minuty. Jeśli jesteś matką, to zrozumiesz, że mycie zębów dziecka nie jest żartem. Musisz być bardzo ostrożna podczas wykonywania tego zadania.