5 sposobów na wzmocnienie zdrowia po porodzie

Czy wiesz, co oznacza termin niedotlenienie? Nie? Pozwól, że powiem Ci, że jest to stan medyczny, który występuje, gdy organizm jest pozbawiony tlenu przez dłuższy czas. Jak tylko pojawi się na świecie nowo narodzone dziecko, nie musisz się o nic martwić. Ale po tym, niedotlenienie zacznie wpływać na twoje zdrowie.

Niedotlenienie jest główną przyczyną śmierci wśród dzieci. Istnieje wiele przyczyn niedotlenienia, a w tym artykule opowiem o pięciu najczęstszych przyczynach niedotlenienia.

Wcześniaki: Wcześniaki to te dzieci, które urodziły się przed 37 tygodniem. Mają one bardzo niską masę ciała i są narażone na niedotlenienie.

Przedwczesny poród: Przedwczesny poród jest jedną z przyczyn niedotlenienia. Gdy dziecko urodzi się przed 37 tygodniem, będzie miało niską masę ciała. Organizm musi poradzić sobie ze stresem związanym z wczesnym przyjściem na świat, a matka musi zmagać się z karmieniem dziecka.

Zespół wrodzonej hipowentylacji (CHS): Jest to rzadkie zaburzenie, które występuje, gdy dziecko rodzi się z brakującym genem lub nieprawidłowo działającym genem. W efekcie płuca nie pracują prawidłowo, co skutkuje niską masą ciała.

Depresja poporodowa: Depresja poporodowa jest jedną z głównych przyczyn niedotlenienia. Jest ona również znana jako “baby blues”.

Przedwczesny poród: Dziecko musi mieć zdrową dietę, a także musi mieć wystarczającą ilość tlenu. Gdy dziecko urodzi się zbyt wcześnie, będzie narażone na niedotlenienie i będzie miało niską masę ciała.

Wnioski:

Mam nadzieję, że jesteś świadoma przyczyn niedotlenienia i tego, jak wpływa ono na zdrowie dziecka. Jeśli jednak nie, to nie martw się, możesz dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.