Znieczulenie ogólne u dzieci skutki uboczne

Znieczulenie to rodzaj leku, który może zatrzymać aktywność nerwów i mózgu osoby na określony czas. Potrzebujemy znieczulenia do operacji i procedur, które muszą być wykonywane na naszych częściach ciała.

Anestezja jest ogólnym terminem dla każdego rodzaju leków, które mogą zablokować mózg i układ nerwowy na określony czas. Efekty znieczulenia zaczynają się od bardzo krótkiego czasu i trwają do kilku godzin.

Znieczulenie jest zwykle podawane pacjentom, aby ich ciało i umysł się zrelaksowały. Aby uzyskać dobre znieczulenie, potrzebne jest odpowiednie dawkowanie i podawanie leku.

Dzieci mogą również wymagać znieczulenia podczas przechodzenia zabiegów stomatologicznych. Dentysta poda dziecku znieczulenie, aby procedura była bezpieczniejsza i bezbolesna.

Jakie są skutki uboczne znieczulenia ogólnego u dzieci?

Istnieje wiele skutków ubocznych znieczulenia ogólnego u dzieci, ale najczęstsze z nich są następujące:

Nudności i wymioty

Dzieci są na ogół wrażliwe na skutki uboczne znieczulenia. Mogą doświadczyć nudności i wymiotów, dlatego przed znieczuleniem trzeba będzie podać dziecku specjalną dietę.

Ból

Skutki uboczne znieczulenia mogą obejmować zwiększenie odczuwania bólu. Twoje dziecko może czuć niepokój i dyskomfort podczas otrzymywania znieczulenia.

Reakcje alergiczne

Niektóre dzieci mogą rozwijać alergię na lek stosowany do znieczulenia. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie przerwać podawanie leku i zastosować alternatywny lek.

Niewłaściwe dawkowanie

Jeśli podasz zbyt dużą dawkę znieczulenia, może to doprowadzić do powikłań i innych problemów.

Inne

Będziesz musiał również monitorować oddech dziecka, gdy jest ono pod znieczuleniem.

Wnioski:

Znieczulenie ogólne jest niezbędną procedurą w dziedzinie stomatologii i stomatologii dziecięcej. Jest to rodzaj leku, który pomaga dentyście wykonać zabieg i uczynić go bezpiecznym dla Twojego dziecka.