Valgomed na haluksy, opinie, skład, działanie

Valgomed na haluksy. Haluksy to uszkodzenie stawu łączącego kości dużych palców u stóp. Najczęściej cierpią na to kobiety. Haluksy wyglądają jak guzy odstające od stopy, a ich posiadanie nie tyle co jest niewygodne, ale także bolesne. Ludzie szukają różnych sposobów na pozbycie się ich. Jednym z nich, i to bezoperacyjnym, jest użycie przedmiotu Valgomed.

Valgomed informacje

Valgomed to separator na haluksy. Wykonuje się go z silikonu i zakłada na duże palce u stóp jeśli występuje wspomniana deformacja stopy. Został stworzony w taki sposób, aby swoją powierzchnią nie powodował odcisków, otarć czy innych trwałych deformacji, a jednocześnie trzymał duży palec w optymalnym ułożeniu. Jest to o tyle ważne ponieważ haluksy same w sobie powodują ból i dyskomfort podczas chodzenia/biegania.

Ponadto to jak się chodzi definiuje jak wygląda sylwetka. Im mniej występuje niedogodności przy likwidacji haluksów tym lepiej dla pacjenta. Valgomed jest wygodny i można go zakładać z praktycznie każdym obuwiem, a skorygowanie koślawego palucha dzieje się systematycznie. Zupełnie jak aparat ortodontyczny tylko, że zakładany na palce, a nie zęby.

Valgomed – budowa

Separator Valgomed wyprodukowany jest z elastycznego silikonu, bardzo wygodnego przy stosowaniu go. Nie uczula, nie podrażnia, nie ogranicza ruchów, a ponadto chroni przed dalszą deformacją stopy. Prawie go nie czuć i nie widać, jedynie pamięć o nim sprawia, że wie się, że on znajduje się na palcu. Jego konstrukcja pozwala na jego wielogodzinne użytkowanie przy czym przednia część stopy zostaje odciążona. Ponadto pasuje na każdy rodzaj stóp. Czy są one duże, czy małe nie robi tu żadnego znaczenia.

Separator podzielić można na dwie części. Górna – wsuwana jest na duży palec. Trzon opiera się na przedniej krawędzi stopy i palca. Im bardziej koryguje się stopa i zmniejsza haluks, tym bardziej Valgomed musi być zaciskany aby nie powodować dyskomfortu. Palec może wtedy cały czas znajdować się w prawidłowej pozycji, a jego korekta jest systematyczna. Wszelkie kolejne deformacje i związane z nimi powikłania są hamowane.

Valgomed – stosowanie

Separator Valgomed powinien być używany regularnie aż stopa zostanie całkowicie skorygowana. Zaleca się używać produkt codziennie po 6-10 godzin, szczególnie gdy się chodzi, ale możliwe jest zakładanie go na czas snu. Pierwsze zauważalne efekty da się zobaczyć po dwóch tygodniach (a w niektórych przypadkach wystarczy jedynie 10 dni).

Kupując Valgomed, w opakowaniu dostaje się dwie sztuki. Po jednej na każdą ze stóp. Dzięki temu jednocześnie da się skorygować deformację stopy. Producent deklaruje się, że 4 tygodnie wystarczą, aby uzyskać zdrowe i piękne stopy, a sama skuteczność sięga aż 90%.

Valgomed – cena

Valgomed wykonany jest z wysokiej jakości wytrzymałych materiałów mający nie powodować negatywnych efektów na stopach. Ponadto jest optymalnie wyprofilowany. Głównie z tych powodów oraz tego, że w opakowaniu znajdują się aż dwie sztuki.

Jego regularna cena szacowana jest na prawie 300 złotych, ale na stronie producenta (tam też można go kupić!) kosztuje o połowę mniej. Kupując więcej sztuk cena za każdą z nich ulega zmniejszeniu. W przypadku spotkania oferty gdzie separator Valgomed kosztuje o wiele mniej niż podano, może być to być spowodowane próbą oszustwa!

Valgomed – wskazania

Stosowanie separatora Valgomed zaleca się u ludzi, którzy:

  • zauważyli przemieszczanie się dużego palca u stóp w kierunku reszty palców;
  • chcą pozbyć się stanów zapalnych skóry i stawów oraz narośli, strupów i odcisków w miejscu występowania haluksów;
  • w wyniku deformacji stopy spowodowanej przemieszczaniem się dużego palca mają płaskostopie (podłużne i poprzeczne);
  • odczuwają ból podczas tarcia lub drapania się po przedniej części stopy;
  • podczas chodzenia spotykają się z wielkim bólem.

Valgomed – skutki uboczne

Używanie Valgomedu nie powinno powodować żadnych skutków ubocznych. Jedynie spotykany może być lekki ból spowodowany przemieszczaniem się stawu do jego poprawnej pozycji. To jest jednak normalne. W końcu podobnie jak zęby mogą boleć przy noszeniu aparatu ortodontycznego, tak samo może się zdarzyć przy separatorze Valgomed.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *