Mensil – opinie, skład, działanie, cena

Mensil na potencję dla mężczyzn. Stres, nieodpowiednie odżywianie i słaba wydolność fizyczna negatywnie odbijają się na kondycji seksualnej mężczyzn. Jest to natomiast istotna sfera życia ludzkiego, wpływająca na poczucie komfortu psychicznego i satysfakcji obojga partnerów. Wszelkie zaburzenia czynności seksualnych powinny być leczone i pokonywane dostępnymi sposobami, także farmakologicznymi.

Mensil to środek w postaci tabletek do rozgryzania/żucia, wpływający na poprawę kondycji seksualnej u mężczyzn. Powinien być stosowany w przypadkach mniejszych lub większych zaburzeń erekcji. Pomaga w utrzymaniu oraz wzmocnieniu wzwodu i wpływa na jakość odbytego stosunku seksualnego. Środek nie uzależnia, nie wpływa też negatywnie na zdolności seksualne mężczyzn po zakończonej terapii.

Mensil – skład

Podstawową substancją czynną preparatu jest 25 mg sildenafilu w postaci cytrynianu  – lek zaliczany do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Związek ten po raz pierwszy wprowadzony został w 1998 roku przez firmę Pfeizer – producenta osławionej Viagry.

Mensil zawiera szereg substancji pomocniczych, takich jak  polakrylina potasowa, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, powidon K-30, aspartam (E 951), kroskarmeloza sodowa, aromat miętowy, stearynian magnezu, wodorotlenek potasu i kwas solny.

Mensil – stosowanie

Jedną tabletkę Mensil należy przyjmować  na ok. 60 minut przed rozpoczęciem planowanego stosunku seksualnego, choć szybkość działania leku uzależniona jest to od indywidualnych cech organizmu. Tabletki należy rzuć lub rozgryźć, aż do pełnego rozpuszczenia się substancji. Działanie Mensilu utrzymuje się przez okres ok. 5 godzin. Należy pamięć, że do skuteczności działania preparatu konieczne jest wystąpienie pobudzenia seksualnego.

Środek może być zażywany zarówno na czczo, po posiłku jak i w jego trakcie. W przypadku jednak zażycia Mensilu po posiłku obfitym, jego działanie może się opóźnić. Negatywny wpływ na działanie leku może mieć także łączenie go z alkoholem.

Lek nie powinien być stosowany częściej niż raz na dobę. Środek przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich i nie powinien być spożywany przez kobiety.

Mensil – działanie produktu

Sildenafil zwiększa dopływ krwi do ciał jamistych prącia i wspiera osiągnięcie pełnego, trwałego wzwodu. Wynika to z angażowania leku w reakcje z tlenkiem azotu i hamowaniem enzymu fosfodiesterazy, co wiąże się możliwością utrzymaniem stanu satysfakcji w sytuacjach nerwic, zaburzeń hormonalnych i chorób, które uniemożliwiają naturalne utrzymanie erekcji. Substancje dodatkowe wspierają działanie leku i pozwalają dłużej cieszyć się udanym stosunkiem seksualnym.

Mensil – przeciwwskazania

Przyjmowanie preparatu niewskazane jest dla osób nadwrażliwych na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą. Środka nie należy łączyć z lekami wpływającymi na uwalnianie tlenku azotu i azotanów, bez względu na postać. Nie można również łączyć Mensilu z lekami pobudzającymi cyklazę guanylową, może bowiem prowadzić to do niedociśnienia tętniczego.

Mensil nie powinien być przyjmowany przez osoby, dla których z jakichkolwiek powodów niewskazane jest odbywanie stosunków seksualnych, np. w wyniku silnej niewydolności serca lub dławicy piersiowej. Preparat nie powinien być przyjmowany również z innymi lekami zawierającymi sildenafil. Produkt przeciwwskazany jest także u osób, które utraciły wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.

Lek może powodować też zawroty głowy i zaburzenia widzenia. Dlatego osoba zażywająca preparat po raz pierwszy  powinna powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mensil zawiera także laktozę, w związku z czym od jego spożycia powinna powstrzymać się osoba, której organizm nie toleruje laktozy.

Mensil – Cena, dystrybucja

Mensil sprzedawany jest w opakowaniach zawierających dwie lub cztery tabletki preparatu. Dostępny jest w aptekach Internetowych i stacjonarnych. Cena opakowania waha się w przedziale 11-13 za mniejsze i 17-30 zł za większe opakowanie. Najbardziej opłacalnym wyborem jest zakup opakowania większego, jego dostępność jest jednak nieco mniejsza.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *