Izotek – lek na trądzik – recenzja

Izotek to lek na receptę przeznaczony dla wszystkich, którzy borykają się z trądzikiem. Co najważniejsze jest to lek, a nie suplement diety. Wiele osób przez lata nie może wygrać tej nierównej walki z trądzikiem. Preparaty do użytku miejscowego działają tylko wybiórczo na niewielki obszar skóry nie chroniąc tym całej naszej cery. Większość preparatów redukuje już istniejące pryszcze, a nie skupia się na wyeliminowaniu głównego problemu. Tak aby nowe już się nie pojawiały.

Najważniejsze to zwalczyć źródło problemu, a nie jego objawy. Dlatego właśnie naukowcy opracowali tą innowacyjną recepturę. Lek polecany dla każdego bez względu na płeć. Nie zaleca się stosowania Izoteku przy pojedynczych krostach, wyskakujących od czasu do czasu. Lek ten, przeznaczony jest dla osób, u których inne leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Izotek skład

W składzie tego leku najważniejszą pozycją stanowi izotretynoina. W zależności od stopnia problemu dostępne są dwa rodzaje opakowań – 10 mg i 20 mg substancji czynnej w jednej tabletce. Ważne jest ciągłe obserwowanie reakcji organizmu. Na niektórych izotretynoina działa mocniej i nawet przy zaawansowanym trądziku, dawka 10 mg, może okazać się wystarczająca.

Izotek stosowanie

Lek ten ma już dość długą historię. Już w 1980 roku dopuszczony do ogólnej sprzedaży. Przedtem poddawany dokładnym testom na różnych grupach pacjentów. Grupy były dobrane z podziałem na wiek i rodzaj trądziku pacjenta. Polecany przy większości rodzajów trądziku.

Kuracja w zależności od skali problemu trwa od dwóch do pięciu miesięcy. Wyregulowanie naszego organizmu niestety musi potrwać. Kapsułkę należy połknąć w całości popijając minimum połową szklanki wody. Nie należy stosować podwójnej dawki leku. Nie należy przerywać rozpoczętej kuracji. Niektórzy stosujący ten preparat w początkowej fazie kuracji zaobserwowali lekkie nasilenie się trądziku, jednak zawsze było to krótkotrwałe i ustępowało po 7 do 10 dni.

Izotek działanie

Zmniejsza produkcję serum przez skórę nawet o 80 %. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Dlatego skutecznie sprawdza się już przy bardzo zaawansowanych, ropnych zmianach. Osusza nasz naskórek od wewnątrz dlatego na czas trwania kuracji lepiej odstawić wszystkie ściągające pianki, żele czy toniki. Nie ma też potrzeby aby pilingować cerę.

Najlepiej jeśli pozwolimy sprawdzić się temu produktowi nie zaburzając jego działania innymi środkami. Zamyka pory dzięki czemu w znacznym stopniu zmniejsza ilość szpecących zaskórników i podskórnych grudek. Z uwagi na silne działanie osuszające podczas kuracji może przesuszać się skóra głowy dlatego na czas kuracji zaleca się stosowanie szamponów nawilżających.

Izotek skutki uboczne

Podczas stosowania preparatu nie wolno wystawiać się na zbyt długie i zbyt mocne działanie promieni słonecznych. Nie należy się wtedy opalać, z wychodząc na słońce w okolicy południa należy zakładać kapelusz lub czapkę, tak aby twarz pozostawała w cieniu. Żadnych leków nie wolno przyjmować po terminie ważności. Dlatego przed rozpoczęciem kuracji upewnij się, że nie upłynął termin ważności.

Skutki uboczne jakie mogą wystąpić podczas zażywania kapsułek to wysychanie spojówek, błon śluzowych gardła i nosa. Może wystąpić gól głowy. Podczas kuracji i 6 miesięcy po niej nie należy oddawać krwi. Nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie należy rozpoczynać kuracji jeśli kobieta planuje zajść w ciążę. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Izotek cena

Dostępny zarówno w aptekach jak i na specjalistycznych stronach internetowych. Niestety nie należy do najtańszych specyfików ale za efekty jakie przynosi wart jest swojej ceny. Opakowanie zawiera 60 kapsułek. Koszt opakowania to około 70 zł plus koszt przesyłki jeśli zdecydujemy się na zakup przez Internet. W aptece stacjonarnej jest dostępny w trochę wyższej cenie. Dostępne są również opakowania mniejsze – 30 kapsułek i większe – 100 kapsułek. Oczywiście jeśli policzymy cenę jednej kapsułki najbardziej opłaca się zamówić największe opakowanie.

You May Also Like

One thought on “Izotek – lek na trądzik – recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *