Inventum – opinie, skład, działanie leku na potencję

Iventum, w przeciwieństwie do wielu środków na potencję, nie jest suplementem, ale lekiem, który przywraca zdolność do osiągania erekcji, a także wyraźnie poprawia jej jakość i długość trwania. Innymi słowy, Iventum jest lekiem stosowanym w leczeniu impotencji, czyli niemożności uzyskania lub utrzymania wzwodu w czasie wystarczającym do odbycia pełnego stosunku seksualnego.

Iventum należy do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Opiera się na substancji czynnej, którą jest syldenafil – składnik znany z najbardziej skutecznych, choć już przestarzałych leków na potencję. Z tego powodu lek może być stosowany wyłącznie przez mężczyzn, u których stwierdzono zaburzenia erekcji.

Inventum skład

Jedna tabletka to 25 mg syldenafilu , a także substancje pomocnicze, spośród których można wymienić m.in. laktozę jednowodną. Pozostaje składniki tabletki gwarantują jej lepszą przyswajalność oraz są składnikami tworzącymi osłonkę umożliwiającą zachowanie kształtu tabletki.

Stosowanie Inventum

Bardzo ważne jest, by lek stosowany był zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Początkowa zalecana dawka wynosi 50 mg. Lek można przyjmować wyłącznie raz na dobę, godzinę przed planowanym stosunkiem. Tabletki Inventum nie należy połykać, ale rozgryźć ją i żuć do całkowitego rozpuszczenia. Ostatecznym warunkiem skuteczności lek u jest pobudzenie seksualne pacjenta.

W zależności od osoby przyjmującej Inventum, działanie może wystąpić szybciej lub wolniej (od pół godziny do godziny). Na szybkość działania leku może również wpływać obfity posiłek, który opóźnia osiągnięcie erekcji. Podobnie od organizmu zależy ostateczna dawka. W przypadku zbyt silnego działania należy zmniejszyć ja do 25 mg, a w przypadku działania zbyt słabego – zwiększyć do maksymalnie 100 mg.

Działanie produktu

Lek działa na bazie syldenafilu, który odpowiada za przebieg procesu rozkładu cGMP w ciałach jamistych. Tym samym substancja czynna wywołuje wzwód dzięki działaniu obwodowemu. Podczas stymulacji seksualnej następuje pobudzenie przemian metabolicznych.

W nich natomiast uczestniczy tlenek azotu cGMP. Zatrzymanie czynności PDE5, za które odpowiada Inventum, powoduje wzrost stężenia cGMP w ciałach jamistych. To natomiast powoduje ich pełniejsze wypełnienie się, umożliwiając osiągniecie erekcji. Aby jednak same zmiany metaboliczne miały miejsce, istotna jest stymulacja seksualna i stan podniecenia.

Przeciwwskazania, skutki uboczne

Lek nie powinien być przyjmowany przez kobiety, jak również przez mężczyzn, u których nie stwierdzono problemów z potencją, a także przez osoby poniżej osiemnastego roku życia. Z uwagi na sposób działania Inventum, istnieją również inne przeciwwskazania do stosowania leku. Nie należy przyjmować go jeśli:

 • pacjent ma uczulenie na jakąkolwiek substancję leku,
 • u pacjenta stwierdzono zmiany degeneracyjne siatkówki,
 • pacjent przebył w niedawnym czasie udar lub zawał serca,
 • pacjent ma zdiagnozowanie ciężkie choroby serca lub wątroby,
 • pacjent przyjmuje azotany w dowolnej postaci lub leki uwalniające tlenek azotu.

Nie istnieją wyraźne przeciwwskazania do stosowania leku Inventum wraz z alkoholem, jednak napoje alkoholowe mogą znacząco osłabić działanie produktu.

Inventum, jak każdy lek może powodować działania niepożądane. Są jednak łagodne lub umiarkowanie nasilone, a także krótkotrwałe. Należą do nich:

 • ból w klatce piersiowej,
 • reakcje alergiczne (świszczący oddech, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, warg lub gardła),
 • bolesne, przedłużające się wzwody,
 • nagłe pogorszenie widzenia lub utrata wzroku,
 • bóle głowy,
 • niestrawność,
 • wymioty i nudności,
 • nieregularne lub szybsze bicie serca,
 • bóle mięśni,
 • rzadziej: nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, omdlenia, utrata słuchu czy udar.

Każdy skutek uboczny mogący zagrażać zdrowiu lub życia pacjenta powinien być natychmiast konsultowany z lekarzem.

Cena, gdzie kupić Inventum

Inventum jest lekiem dostępnym bez recepty sprzedawanym w aptekach. Jego cena waha się o 6,30 złotych do 7,00 złotych za opakowanie zawierające dwie tabletki.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *