Cepan na blizny, opinie, skład, działanie

Krem Cepan jestem lekiem do miejscowego stosowania na skórę przy oparzeniach oraz zabiegach chirurgicznych, a także bliznach, bliznowcach, przykurczach, bliznach powiek oraz bliznach spowodowanych czyrakami, owrzodzeniami i po trądziku.

Lek jest bogaty w substancje czynne powstałe na bazie wyciągu z cebuli, koszyczków rumianku oraz alantoiny i heparyny, przyspieszają leczenie tkanki chorobowo zmienionej i pozytywnie wpływają na metabolizm tkanki łącznej. Przynosi ukojenie przy świądzie i napięciu, przyczyniając się do szybszej redukcji blizn. Ponadto można go stosować na stare, zgrubiałe blizny, na które działa zmiękczająco i rozluźniająco.

Preparat powoduje również rozjaśnianie nieestetycznych blizn, a jego zmywalne podłoże sprzyja substancjom czynnych przeniknąć w głąb skóry.

Cepan – skład produktu

W 100 g kremu Cepan znajdują się substancje czynne: wyciąg z cebuli (20 g), wyciąg z rumianku (5 g), heparynę sodową (5000 IU) oraz alantoinę (1g). Pozostała zawartość pomocnicza kremu to mieszanina alkoholu cetostearylowego i sodu laurylosiarczanu, parafina ciekła, biała wazelina, samo emulgująca mieszanina mono- i diglicerydów wysoko nasyconych kwasów tłuszczowych i potasu stearynianu, a także glicerol, metyluparahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan oraz woda oczyszczona.

Cepan – stosowanie produktu

Krem jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę oraz po całkowitym wyleczeniu rany. Cepan należy nałożyć cienką warstwą na bliznę, 2 lub 3 razy w ciągu doby, lekko masując. W przypadku starych oraz stwardniałych blizn i przykurczach poleca się nałożenie kremu na gazik i przyłożyć na 30 do 60 minut.

Leczenie zależy od regularności stosowania leku, które należy rozpocząć możliwie jak najszybciej po pojawieniu się blizny, ale nie przekraczając 6 miesięcznego okresu ważności leku oraz daty umieszczonej na opakowaniu. W zależności od wieku i stanu blizny, leczenie może potrwać od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy.

Cepan – działanie produktu

Składniki kremu Cepan działają uelastyczniająco na blizny, powodując za razem jej zblednięcie i spłaszczenie. Krem zapobiega powstawaniu przerosłych blizn, a zastosowany w odpowiednim momencie zapobiegnie ogólnemu powstaniu blizn.

Wpływa korzystnie na strukturę kolagenu, rozluźnia, wzmaga pęcznienie i zmiękcza tkankę bliznowatą, przenikając głęboko w bliznę. Cepan redukuje uczucie świądu i pieczenia, dzięki czemu sprzyja szybszemu regenerowaniu się tkanki oraz zmniejszaniu reakcji zapalnych.

Cepan – przeciwwskazania i skutki uboczne

Leku nie należy stosować w przypadku pojawienia się reakcji alergicznych na którykolwiek ze składników kremu. W przypadku pojawienia się świądu, zaczerwienienia lub innych objawów nadwrażliwości należy niezwłocznie zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć konsultacji lekarskiej lub farmaceutycznej.

Używając leku w przypadku blizn na powiekach należy pilnować, aby nie dostał się do oczu. Kobiety ciężarne lub karmiące piersią powinna skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku, mimo iż badania nie wykazały bezpośredniego zagrożenia dla takich pacjentek.

Podczas początkowych faz leczenia może wystąpić zaczerwienienie skóry oraz pieczenie skóry, choć są to objawy występujące rzadko u pacjentów. W przypadku jednak, gdy one wystąpią należy zaprzestać stosowania, a także w przypadku, gdy po zaprzestaniu używania objawy nie znikną należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Krem Cepan może powodować miejscową reakcję skórną ze względu na występujący w składzie alkohol cetostearylowy. Możliwe reakcje typu późnego (reakcje alergiczne) może powodować zawartość w składzie metylu parahydroksybenzoesanonu oraz propylu parahydroksybenzoesanu.

Cepan – cena

Lek Cepan dostępny jest bez recepty, a jego ceny rozpoczynają się już od ok. 13 zł do ok. 20 zł za 35 g produktu znajdującego się w tubie. Dostępny jest w wielu aptekach stacjonarnych oraz internetowych, które zapewniają dostawę do sklepów stacjonarnych lub bezpośrednio do domu za pośrednictwem poczty lub kuriera.

You May Also Like

One thought on “Cepan na blizny, opinie, skład, działanie

  1. Cepan może nie jest jakiś najlepszy na blizny, ale w tej cenie jakieś tam mniejsze czy większe efekty można uzyskać także oceniam dobrze produkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *