Calominal opinie, skład, działanie – moja recenzja

Calominal jest wyrobem medycznym w postaci tabletek, którego celem jest wspomaganie procesu odchudzania, a także leczenie nadwagi. Przyczynia się również do ograniczenia przyswajanego cholesterolu. Dzieje się tak dzięki zawartemu w produkcie chitozanowi, który odpowiedzialny jest za wiązanie tłuszczów i ich wydalanie z organizmu, co przekłada się na mniejszą ilość przyswajanych kalorii, a tym samym na redukcję tkanki tłuszczowej.

Calominal – skład produktu

Głównym składnikiem wyrobu medycznego Calominal jest chitozan. Oprócz niego Calominal zawiera również celulozę, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych oraz dwutlenek krzemu.

Calominal – stosowanie produktu

Calominal stosuje się doustnie, po 2 tabletki przypadające na dwa główne posiłki podczas dnia. Należy je wówczas popić szklanką (250 ml) wody. Podczas kontroli wagi należy stosować tylko 1 tabletkę dwa razy dziennie, a przy redukcji masy ciała dwie tabletki również dwa razy dziennie.

Podczas stosowania zalecane jest spożywanie przynajmniej 2 do 3 litrów wody dziennie oraz przynajmniej jednego posiłku dziennie bogatego w wysokowartościowe tłuszcze i oleje. Pozwoli to na wzbogacenie organizmu w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, K, E oraz D). Wraz ze stosowaniem wyrobu medycznego Calominal powinno się prowadzić aktywny tryb życia połączoną ze zdrowym odżywianiem.

Calominal – działanie produktu

Chitozan, który jest jednym ze składników produktu medycznego Calominal, to polisacharyd, będący pochodną chityny, który charakteryzuje się zdolnością do wiązania dużej ilości lipidów. Zostaje on wydalony ze związanymi tłuszczami z organizmu, ponieważ nie ulega strawieniu.

Dzięki temu Calominal ogranicza wchłanianą z pożywieniem ilość tłuszczu i tym samym zmniejsza dostarczają ilość kalorii. Ponadto przyczynia się do ograniczania przyswajanie cholesterolu z przyjmowanych posiłków. To sprawia, że Calominal bierze aktywny udział we wspomaganiu leczenia nadwagi oraz redukcji i kontroli masy ciała.

Calominal – przeciwwskazania i skutki uboczne

Calominal nie może być stosowany w przypadku uczulenia na produkty pochodzące od skorupiaków, a także ryb, mięczaków lub na którykolwiek inny ze składników zawartych w produkcie. Kobiety w okresie ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować produktu w celu leczenia nadwagi lub leczyć ją tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarzy.

Calominal nie może być stosowany u dzieci do 3 roku życia, natomiast dzieci starsze, młodzież, a także osoby powyżej 80 roku życia powinny się odchudzać jedynie za zgodą i pod kontrolą lekarza. Nie powinno się stosować produktu u osób, u których wskaźnik masy ciała (BMI) jest niższy niż 18,5.

Ponadto odradza się stosowania wyrobu medycznego Calominal jednocześnie z lekami lipofilowymi (tj. doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, niektórymi antybiotykami oraz witaminami A, D, K oraz E). Zaleca się wówczas stosować je w 4-godzinnych odstępach między sobą. W przypadku długotrwałego przyjmowania tego typu leków i chęci przyjmowania Calominalu należy skonsultować się z lekarzem.

Konsultację z lekarzem przed przyjmowaniem produktu należy również podjąć, gdy osoba posiada zaburzenia trawienia (osłabioną perystaltykę jelit, zaparcia, stany pooperacyjne jelit), a także osoba z zaburzeniami przemiany materii i takie, które przyjmują leki ograniczające perystaltykę jelit.

Do rzadkich możliwych działań niepożądanych należą zaburzenia trawienia – uczucie pełności, zaparcia, wzdęcia. Występują one jednak w przypadku niedostatecznej ilości dostarczanych płynów. Bardzo rzadko występują reakcje alergicznie, objawiające się biegunkami, wymiotami, nudnościami, wysypkami skórnymi, obrzmieniami, świądem, dreszczami i mrowieniami, potami, zawrotami i bólami głowy.

Zarówno w przypadku wystąpienia rzadkich, jak i bardzo rzadkich skutków ubocznych, należy bezzwłocznie zaprzestać stosowania produktu oraz zasięgnąć porady lekarza.

Cena, gdzie kupić Calominal

Calominal można zakupić stacjonarnie w aptekach oraz za pośrednictwem aptek internetowych, świadczących usługi dostarczania produktów do stacjonarnych filii oraz kurierem. Dostępny jest także na aukcjach internetowych. Jego cena waha się od ok. 28 zł do ok. 54 zł za opakowanie zawierające 60 tabletek, w zależności od wybranego miejsca zakupu.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *